رفتن به مطلب
Marble Texture 4K MAX | FBX | TEX | 3D Models | 69.03 MB  
CGTrader 3D MODELS - Mercedes Benz GLC Class 2016 3D Studio (.3ds) | Autodesk FBX (.fbx) | 3D Studio Max 2012 (.max) | Renderer: Mental Ray | OBJ (.obj) | Size: 64.0 MB  
Ghost White Credenza by John Richard MAX | OBJ | 3D Models | 39.12 MB  

جدیدترین فایل ها

نمایش دسته بندی

جدیدترین فایل ها

نمایش دسته بندی
susan

کاربردهایی از فلز، چوب و ترکیب انواع توری ها در دکوراسیون

پست های پیشنهاد شده

 

تزیینات فلزی معمولا زنجیره هایی هستند که از قطعات کوچک فلزی تشکیل شده و فرم ها و شکل های مختلفی را به وجود می آورند. این نوع تزیینات در طول زمان کاربردهای مختلفی داشته و به مرور تکامل یافته اند. به طور مثال در قرون وسطا برای ساختن زره شوالیه ها و در دهه 80 در تزیین بعضی از لباس ها مورد استفاده قرار می گرفتند. پس از آن برای مدتی فراموش شده، تا دوباره در سال 2007 به دنیای دکوراسیون وارد شدند و بیش تر برای صندلی ها و روشنایی ها کاربردی بودند. اما امروزه این عناصر تنها برای تزیینات به کار نرفته و نقش کاربردی تری را در دکوراسیون ایفا می کنند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازم.

زنجیره فلزی برای تفکیک فضاها

زنجیره های فلزی، مشابه آن چه که در تصویر بالا می بینید، در قالب یک پارچه در هر متر مربع در دسترس است. بنابراین مهم ترین کاربرد آن ها را می توان در تفکیک و جدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر دانست. در واقع این زنجیرهای فلزی پارتیشن های آویزانی هستند که بدون محدود کردن نور و دلگیر شدن فضا به سازماندهی فضا کمک می کنند. تصویر بالا لابی یکی از هتل های معروف در بروکسل را به شما نشان می دهد که قسمت های نشیمن توسط همین زنجیرهای فلزی از یکدیگر جدا شده اند.

تزیینات فلزی برای پوشاندن پنجره ها

یکی از زیباترین کاربردهای زنجیرهای فلزی استفاده از آن ها به عنوان پرده برای پنجره هاست. زمانی که این زنجیرها از قطعات کوچک و متعدد تشکیل شده باشند بافت توری مانندی را خلق می کنند که تا حدودی می تواند نور ورودی از پنجره را کنترل کرده و در عین حال اجازه لذت بردن از فضای بیرون را نیز به وجود بیاورد. این تزیینات فلزی جلوه بسیار خاصی را به فضای اتاق خواب می بخشند.

ایمن سازی شومینه با زنجیر فلزی

زنجیرهای فلزی در این مورد بیش تر از تزیینی بودن جنبه کاربردی دارند. این مورد که بیش تر به عنوان یک توری فلزی شناخته می شود، در مقابل شومینه قرار گرفته و برای ایمنی بیش تر به کار گرفته می شود. اما نوع نصب کردن و آویزان شدن توری نیز خود می تواند کمی به زیبایی فضا کمک نماید. این مدل بیش تر برای سبک های صنعتی مناسب خواهد بود.

تزیینات فلزی برای ایجاد جلوه های نور

یکی از پرکاربردترین مصارف تزینات فلزی در آباژورها و روشنایی هاست. همان طور که در مدل بالا مشاهده می کنید، قطعات توپر و تو خالی فلزی و همین طور اشکال دایره مانند آن ها باعث ایجاد سایه روشن بسیار زیبایی بر روی زمین و دیوار شده و در نتیجه نمای بسیار زیبایی را به نمایش می گذارد. مسلما هر چقدر ابعاد روشنایی زرگ تر بوده سایه ایجاد شده نیز بزرگ تر خواهد بود.

شکل پذیری تزیینات فلزی

یکی از مزایای بسیار عالی و منحصر به فرد این نوع تزییات شکل پذیری راحت آسان است. به این صورت که به راحتی با در کنار هم قرار گرفتن می توانند فرم های منحنی و پیچیده خلق نمایند. اشکال مربع، مستطیل، دایره و ... هر کدام به شیوه هایی متفاوت نور را از خود عبور داده و در نتیجه کیفیت های متفاوتی نیز ارائه  می دهند. معمولا برای این کاربرد از فلزهای مختلف مانند برنز، آلومینیوم و حتی طلا استفاده می شود که می توانید نمونه از آن را به خوبی در تصویر بالا مشاهده نمایید.

زنجیرهای فلزی برای تکمیل دکوراسیون

زنجیرهای فلزی می توانند دارای بافت های بسیار ظریف و زیبایی بوده و در نتیجه برای تزیین انواع وسایل به کار بروند. تزیین گلدان، رومیزی، زیر بشقابی و .... همگی برای این کار کاملا مناسب هستند و اگر مانند تصویر بالا به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، تکمیل کننده دکوراسیون شما خواهند بود.

ساخت مبلمان با زنجیرهای فلزی

به دلیل بافت و نمای خاصی که زنجیرهای فلزی به وجود می آورند، گاهی می توانند در طراحی و ساخت مبلمان و وسایل گوناگون نیز به کار بروند. تصویر بالا نمونه ساده اما مدرن این ایده را به شما نشان می دهد. برای ساخت این کنسول از یک شیشه و دو پایه استفاده شده که در نهایت توسط یک زنجیره بسیار ظریف فلزی پوشانده می شود و ما در نهایت یک مجموعه کامل و بی نقص را مشاهده می کنیم.

تزیینات فلزی برای میز غذاخوری

آخرین کاربردی که از تزیینات فلزی به شما معرفی می کنم کاربردشان در تزیین میز غذاخوری است. حلقه دستمال، رانر و حتی محلی برای قرار دادن قاشق و کارد، همگی ایده های عالی برای یک میز غذاخوری بدون نقص هستند. اگر به تصویر بالا دقت نمایید متوجه می شوید که همه این موارد بر روی یک میز چوبی قرار گرفته و با جاشمعی هایی از همان متریال ست شده اند.

علاوه بر موارد فوق از انواع توری های فلزی نیز می توان برای این کار استفاده نمود. در ادامه برخی از آن ها را معرفی می نمایم.

انواع توری پرسی : یکی از محصولاتی که در تمامی صنایع نیاز به تهیه آن را دارید. محصولات مفتولی مانند توری پرسی ، توری مرغی ، توری مش ( جوشی ) ، توری گابیون ، سرندی رولی ، و توری حصاری می باشد .که در ادامه این مطلب سعی کرده ایم که این توری پرسی را به صورت کامل توضیح دهیم . در این توضیحات جنس توری پرسی ، کاربرد توری پرسی ، لیست قیمت توری پرسی، انواع توری ،  گنجانده شده است . توری پرسی در ابعاد و سایز های مختلف و با مفتول های مختلف طبق درخواست مشتری عرضه می گردد. در ادامه مطلب به صورت کامل به این موضوع می پردازیم و توضیح خواهیم داد که این توری پرسی در کجا کاربرد دارد. برای اطلاع از قیمت توری گابیون می توانید به وب سایت های فروش در اینترنت مراجعه نمایید.
انواع توری ( توری گابیون ، توری مرغی ، توری حصاری ، توری پرسی ، توری سرندی رولی ، توری مش ، توری جوشی ) می باشد . 
انواع توری ها:
توری گابیون 
 توری مرغی 
توری حصاری 
توری پرسی 
توری سرندی رولی 
توری مش 
توری جوشی
توری جوشی
توری پرسی
تورهای پرسی به شکل مفتول بافت و با ظاهر مربع و یا مستطیل می باشد. سایزهای سیم مفتول توری در ابعاد ۲ م تا ۶ میلیمتر می باشد که پس از آن بصورت کنگره و دنده شده در می آید و در انتها توسط دستگاه در ابعاد ۲×۱۱ بصورت تار و پود بافته می شود.
تولید توری پرسی
این توری از مفتول های سخت صنعتی پس از دنده شدن و به صورت تار و پودی، به شکل ورق هایی در ابعاد مختلف تولید می شود و جهت حصارکشی ، حفاظ بندی در و پنجره ، قفس حیوانات ، مش بندی ، ساختمان سازی و … کاربرد دارد.
مشخصات توری پرسی
قطر مفتول : ۲ تا ۶ میلی­متر
­ چشمه ها : ۰٫۵ تا ۱۰ سانتی­متر
ابعاد : طبق سفارش
نوع مفتول : آهن
قطر مفتول : از ۳ تا ۵ میلیمتر
ارتفاع : ۲*۱
چشمه : از ۲ سانت تا ۵ سانت
مشخصات کامل توری پرسی
%D9%88%D8%B2%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9
توری پرسی و فنس پرسی از مفتول حرارتی توری حصاری تولید شده است .توری های پرسی بصورت مفتول بافت و با چشمه های مربع و یا مستطیل شکل می باشد. توری های پرسی در سایزهای ۲ میلیمتر تا ۶ میلیمتر تولید شده پس از آن بصورت کنگره و دنده شده در می آید و توسط دستگاه در ابعاد ۲x1  بصورت تار و پود بافته می شود.این مدل توری که با موج دادن سیم های فلزی تولید می شود به عنوان توری حصاری ،فنس،بتون ریز،مش بند،قفس حیوانات، سرند در معادن،کارخانه های ذغال سنگ،ساختمان سازی و عمران کاربرد دارد.فنس پرسی دارای چشمه های مربع شکل و یا مستطیل شکل می باشد و از مفتول گالوانیزه گرم  تولید می گردد. این توری حصاری به عنوان فنس و یا فیلتر در بسیاری از صنایع کاربر دارد. توری پرسی سنگین در معادن، کارخانه زغال سنگ، ساختمان و دیگر صنایع مربوط مورد استفاده قرار می گیرد. توری پرسی سبک نیز به عنوان فیلتر در صنایع مواد غذایی کاربرد دارد. فنس پرسی جهت حصارکشی ، حفاظ بندی در و پنجره ، قفس حیوانات ، مش بند ، ساختمان سازی و ….. کاربرد دارد.
فنس پرسی گالوانیزه اما کاربرد دیگری نسبت به توری پرسی آهن دارد که به عنوان مثال در صنایع غذایی مثل پودر کردن گوشت و مواد غذایی استفاده میشود و در ابعاد استاندارد ۲*۱ تولید میگردد. https://irantoori.com/
موارد مصرف توری:
فنس پرسی که به صورت ورق هایی داخل قالب های پروفیلی قرار میگیرد و به علت استحکام و زیبایی و ارزانی آن نسبت به نرده آهنی جهت نرده کشی به دور میادین، پارک های بلوار های مجتمع مسکونی، ترمینال، ها و منازل ویلایی به کار میرود و نیز به مانند شبکه جوشی در فونداسیون کف، دیواره سقف های سالن ها جهت تسریع در کار بتن ریزی همانند ارماتور بندی استفاده میگردد که بصورت ورقه هایی در ابعاد و چشمه های مختلف مطابق سفارش ساخته میشود. برای اطلاع از توری گابیون ایران توری و نحوه طراحی گابیون به مقالات مرتبط با آن مراجعه نمایید.
زمینه های کاربردی توری پرسی :
همانطور که در بالا عرض شد توری پرسی دارای تنوع بسیار بالایی از نظر زمینه های گوناگون مصرف دارد که سعی می کنیم در ذیل به تعدادی از آنها اشاره کنیم .
پروژه های معماری و برنامه های کاربردی طراحی صنعتی
پروژه های عمرانی ، ساخت و ساز و بتن ریزی
صنایع پتروشیمی ، سیمان و معادن ( اغلب به عنوان سرند )
حصار کشی و قفس حیوانات
صنایع غذایی
زه کشی
غربالگری و …
مزیت توری پرسی :
سطح ضد لغزش
قیمت مناسب .
حذف و نصب راحت .
مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی .
نسبت قدرت به وزن بالا ( سبک تر از ورق فلز اصلی است ولی مقاومت بالاتری دارد )
انواع توری پرسی :
توری پرسی بافت های مختلفی دارند .
بافت موج دار عادی
بافت موج دار حصیری
بافت موج دار هلندی
از ویژگی توری پرسی معماری میتوان به این موارد اشاره کرد:
– همه کاره
– سبک وزن
– قوی و دارای استحکام بالا
– مقاومت در برابر بادها شدید
– مرقون به صرفه و ارزان
– صرفه جویی انرژی
– از لحاظ بصری جذاب و زیبا
توری پرسی در هنر :
علاوه بر کاربرد توری پرسی  در صنعت ساختمان سازی و … ، این توری ها در پروژه های هنری زیباشناختی و معماری هم کاربرد دارد . برای خرید توری مش با شماره ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در خرید توری پرسی راهنمایی نمایند. کارخانه تولید توری گابیون و سایر محصولات توری می توانند محصولات استاندارد و با قیمت مناسب را به بازار عرضه کنند.

 

ویرایش شده توسط susan

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

چگونه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی داشته باشیم؟ این سؤالی است که شاید ما ایرانی‌ها بارها از خود پرسیده‌ایم. داشتن یک دکوراسیون ایرانی برای هر خانه و خانواده ایرانی امری مهم و ضروری به شمار می‌رود؛ چرا که بدون شک کودکان ما با چیدمان به سبک ایرانی به سنت بومی کشور نزدیک‌تر می‌شوند. این فرهنگ سازی تا نسل‌ها بعد از ما ادامه‌دار خواهد ماند و فرهنگ و صنایع دستی ایرانی همیشه در بورس صنعت مد در دکوراسیون داخلی قرار خواهد داشت. در ادامه با توکامگ و معرفی راهکارهایی برای داشتن دکوراسیون سنتی ایرانی همراه باشید.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

برای داشتن یک دکوراسیون سنتی ایرانی بکر، بهترین توصیه ما به شما استفاده از صنایع دستی ایرانی است. ما از شما نمی‌خواهیم یک تنور در حیاط خود طراحی کنید و همانند زمان‌های گذشته هر روز نانوایی کنید، و بدون شک هدف ما از چیدمان به سبک ایرانی، چیدمان با پشتی‌های دور چین شده در فضا نخواهد بود. با ما همراه باشید تا ایده پردازی‌های شما را به منظور داشتن یک دکوراسیون ایرانی بسیار پر رنگ‌تر از گذشته کنیم.

ایده پردازی برای فضایی پر از سازهای ایرانی

یکی از اصلی‌ترین عناصری که در هر گوشه از اصالت ایرانی مشاهده می‌شود، ساز ایرانی است. شما با استفاده از ادوات سازهای ایرانی می‌توانید به یک دکوراسیون منحصر به فرد دست پیدا کنید. نیازی نیست حتماً شما یک نوازنده باشید تا در دکوراسیون خود از ساز ایرانی استفاده کنید؛ شما تنها می‌خواهید از حضور ساز ایرانی در منزل خود نهایت لذت را ببرید.

دکوراسیون داخلی منزل

فضاسازی ایرانی با استفاده از دف

به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای تابلوهای گران قیمت، که شاید بتوان از آن‌ها در دکوراسیون خانه‌های مدرن ایرانی استفاده کرد، در ابتدا یک دف تهیه کنید و آن را روی دیوار آویزان کنید. به همین منظور برای جلوه بخشیدن بیشتر به فضا پیشنهاد دیگری برای شما داریم؛ استفاده از یک دیوار کوب آینه کاری شده در زیر دف به جلوه دادن آن در محیط بسیار کمک خواهد کرد. می‌توانید دو فلوت به صورت قرینه در کنارهای دف مورد استفاده قرار دهید تا دف شکل یک قاب عکس طراحی شده زیبایی را به خود بگیرد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

استفاده از فرش چهل تکه در دکوراسیون ایرانی سنتی

کار دیگری که شما برای اثر بخش کردن فضا می‌توانید انجام دهید، استفاده از فرش‌های سنتی است. به جای اینکه چندین فرش با رنگ‌های متفاوت داشته باشید، به شما پیشنهاد می‌کنیم ریسک‌پذیر بوده و قیچی را به دست بگیرید.

کاغذ دیواری آبرنگی

 فرش‌ها را به تکه‌های نامساوی تقسیم کنید، به اولین فرش بافی مراجعه کرده و از او بخواهید این فرش‌های تکه شده را برای شما در ابعاد متفاوت ۶ متری، ۹ متری و یا حتی ۱۲ متری تکه دوزی کند. اکنون شما صاحب چند فرش با یک نوع طراحی هستید و بدون شک همه برای سلیقه منحصر به فرد شما، شما را تحسین خواهند کرد.

چگونه با استفاده از کمدهای چوبی دکوراسیون ایرانی داشته باشیم؟

کمدهای چوبی بهترین انتخاب برای دیزاین خانه‌های ایرانی به شمار می‌روند. آینه کاری و تعمیرات این کمدها به شما این امکان را می‌دهد که از آن‌ها در اتاق پذیرایی به عنوان یک کمد تزئینی بهره ببرید. شما می‌توانید تمامی وسایلی را که از گذشته برایتان به یادگار باقی مانده‌اند را در این کمدها قرار دهید و فضاسازی را به نفع خاطرات نوستالژی قدیمی تغییر دهید.

برای اطلاعات بیشتر با شرکت ریناهوم تماس بگیرید.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

آمار بخش دانلود

101
فایل‌ها
1
نقد
×